“Take Off Baku” Startap Sammitinin qalibləri müəyyənləşdi
Münsiflər heyətinin qiymətləndirməsinə əsasən, 50 iştirakçıdan 25 startap final mərhələsinə keçid alıb. Startaplar pitçinq, innovativlik, müştəri yönümlülük, rəqabətədavamlılıq, məhsul təklifi, kommersiyalaşdırılma potensialı və komanda səriştəliliyinə görə qiymətləndirmə prosesindən keçiblər.
Finala vəsiqə qazanmış 25 startapdan 14-ü Azərbaycanı, 4-ü Türkiyəni, 3-ü ABŞ-ı, 1-i Misiri, 1-i Pakistanı, 1-i Argentinanı, 1-i Estoniyanı təmsil edib.
“Take Off Baku” Startap Sammitinin qalibi 1-ci yer üzrə ABŞ-ın “Resepta” startapı (layihənin adı: elektron qəbzlərin yaradılması sistemi), 2-ci yer üzrə Azərbaycanın “E-Point” startapı (layihənin adı: Fintech, ödəniş sisteminin inteqrasiyası texnologiyası), 3-cü yer üzrə Türkiyənin “Co-Print” startapı (layihənin adı: 3D texnologiyası) olub.

According to the jury, 25 startups out of 50 participants advanced to the final round. Startups were judged on pitching, innovation, customer orientation, competitiveness, product offering, commercialization potential, and team competence.
Of the 25 startups that qualified for the final, 14 were from Azerbaijan, 4 from Turkey, 3 from USA, 1 from Egypt, 1 from Pakistan, 1 from Argentina and 1 from Estonia.
US startup Resepta (project name: electronic cheque system) became winner of the first place in the Take Off Baku Startup Summit, and Azerbaijani startup E-Point (project name: Fintech, integration technology of payment system) became the winner of the second place, the third place winner became the Turkish startup Co-Print (project name: 3D technology).